Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yalova’da çiftçilere 600 bin fide dağıttı

YALOVA İL TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “YALOVA İLİ ÖRTÜ ALTI SEBZECİLİĞİNİ GELİŞTİRME PROJESİ” KAPSAMINDA ÇİFTÇİLERE 600 BİN ADET TATLI SİVRİ SÜRMELİ CİNSİ BİBER FİDESİ DAĞITILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yalova’da çiftçilere 600 bin fide dağıttı
128 views
27 Nisan 2021 - 16:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yalova İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Yalova İli Örtü Altı Sebzeciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında çiftçilere 600 bin adet tatlı sivri sürmeli cinsi biber fidesi dağıtıldı.

Yalova İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 2020 yılında uygulanan çalı fasulye ve sürmeli tatlı sivri biber projesinin çiftçiler tarafından olumlu karşılanması üzerine 2021 yılında projenin devam etmesi kararı alındı. İl Müdürlüğü yüzde 25’i çiftçi katkılı, yüze 75’i de hibe destekli olmak üzere 11 köyden 54 çiftçiye tatlı sivri sürmeli biber fidesi dağıttı.

Pandemi kurallarına dikkat edilerek düzenlenen fide dağıtım programında konuşan Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, bu projeden olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Verilen desteği 2021 yılında artırılarak devam ettiğini ifade eden Parıldar “Geçen yıl 15 çiftçimize dağıttığımız 30 bin fideden uygulama yapılarak elde edilen olumlu sonuçlar sonrasında yine proje yaparak daha fazla çiftçimize bu projeyi yaygınlaştırmak istedik. Dağıtımını yaptığımız sürmeli tatlı sivri biber Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğümüz tarafından geliştirilmiş bir çeşit olup, verimli kalitesinden dolayı yaygınlaştırma amaçlı proje kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda 18 bin lira kaynak kullanılarak 60 bin adet fide üretimi gerçekleştirilmiştir. Proje süresince izleme, değerlendirme ve raporlama çalışmaları yapılarak elde edilen sonuçlar doğrultusunda ileriki yıllarda da proje uygulamalarına devam edilecektir. Dağıttığımız bu tohumların çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Suat Parıldar’ın konuşmasının ardından çiftçilere fideleri teslim edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.