Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Sınır Tanımayan Türkler”

YALOVA ÇİFTLİKKÖY ATATÜRK ANADOLU LİSESİ YABANCI DİL KONUŞMA KULÜBÜ’NÜN PROJELERİNDEN “SINIR TANIMAYAN TÜRKLER (TURKS WİTHOUT BORDERS)’IN” BU YILKİ FAALİYETLERİ TAMAMLANDI. ÖĞRENCİLERİ, AMERİKA’DA FARKLI EYALETLERDE BULUNAN TÜRK AİLELERİN ÇOCUKLARIYLA YIL BOYUNCA DÜZENLİ OLARAK İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ YAPMA İMKÂNI BULDU. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sınır Tanımayan Türkler”
224 views
23 Haziran 2021 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Yabancı Dil Konuşma Kulübü’nün Projelerinden “Sınır Tanımayan Türkler (Turks Without Borders)’ın” bu yılki faaliyetleri tamamlandı.

İngilizce Öğretmeni Erman Öner önderliğinde gerçekleşen çalışmada okul öğrencileri, Amerika’da farklı eyaletlerde bulunan Türk ailelerin çocuklarıyla yıl boyunca düzenli olarak İngilizce konuşma pratiği yapma imkânı buldu. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 11 Yabancı Dil sınıfı öğrencileri, ABD’de yaşayan Türk ailelerinin çocuklarıyla her pazar akşamı, değişen ilgi çekici konular üzerinde sohbet ederek İngilizce konuşma becerilerini geliştirdi. Öğrenciler, Türkçe ve İngilizce’de günlük konuşma dilinde en çok kullanılan deyimleri örneklerle paylaşarak kendilerini kültürel anlamda da geliştirmiş oldu. Aile, müzik, bilim, kararlar, lüks eşyalar, dil gelişimi, gelecekte hayat, internet alışkanlıkları, suçlar, uzaylılar, hayvanlar, meslekler, rüyalar, yaşlanma, iletişim gibi konular üzerinde fikir alış verişinde bulunan gençler, farklı ülkelerde yaşayan insanların evrensel konulara dair farklı bakış açılarını öğrenme şansı buldu.

Anadolu Lisesi Müdürü Aziz Bozok tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen öğrenciler, bir sonraki dönemi sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.