Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(Özel) Engelli vatandaşa işkence gibi uygulama kamerada…

YALOVA’DA KARAYOLUNUN ORTASINDAKİ ÜST GEÇİDİN ASANSÖRÜ BOZULUNCA ENGELLİ VATANDAŞLAR BÜYÜK SIKINTI YAŞAMAYA BAŞLADI. TEKERLEKLİ SANDALYELİ BİR ENGELLİNİN ONLARCA MERDİVENİ BİR YANDA AKÜLÜ ARACINI TAŞIYIP BİR TARAFTAN DA KORKULUKLARA TUTUNARAK ÇIKMAYA ÇALIŞMA ANLARI GÖRENLERİN YÜREĞİNİ PARÇALADI. BÖLGE SAKİNLERİ, ASANSÖRÜN BİR AN ÖNCE TAMİR EDİLEREK AÇILMASINI İSTİYOR. YALOVA-KOCAELİ KARAYOLU, ÇİFTLİKKÖY İLÇESİNDE KARAYOLLARI 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE AİT ÜST GEÇİDİN ASANSÖRÜNÜN ÇALIŞMAMASI VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Engelli vatandaşa işkence gibi uygulama kamerada…
138 views
17 Mart 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yalova’da karayolunun ortasındaki üst geçidin asansörü bozulunca engelli vatandaşlar büyük sıkıntı yaşamaya başladı. Tekerlekli sandalyeli bir engellinin onlarca merdiveni bir yanda akülü aracını taşıyıp bir taraftan da korkuluklara tutunarak çıkmaya çalışma anları görenlerin yüreğini parçaladı. Bölge sakinleri, asansörün bir an önce tamir edilerek açılmasını istiyor.

Yalova-Kocaeli karayolu, Çiftlikköy ilçesinde Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne ait üst geçidin asansörünün çalışmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Çiftlikköy ilçesinin içinden geçen kara yolunda bulunan, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile Sahil Mahallesi’ne bağlantı kurulan üstgeçit 2019 yılında tamamlanmıştı. Vatandaşlar, yapıldığı tarihten bu yana düzenli çalışmayan ve bozuk olan üstgeçitteki engelli asansörünün bir an önce yapılmasını istedi. Karşıya geçmek için üst geçidi kullanırken asansör olmadığı için binbir güçlük çeken tekerlekli sandalyeli bir engellinin zor anları ise kameraya yansıdı.

Vatandaşlar; engelli ve yaşlıların zorluk çektiğini belirterek yetkililerden sıkıntının çözümünü istedi. Vatandaşlar, “Hiç olmazsa yaşlılarımız engellilerimiz biniyordu. Bence kapatılmaması gerekiyordu. Engelliler için her türlü imkan sağlanması gerekiyor. Engelliler zaten her şeye muhtaç insanlardır. Bu asansör yapıldığından beri bozuk, gelip yapıyorlar yine bozuluyor” dediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.