Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrencilerinin yaptığı tekne Marmara’yla buluştu

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINCA BELİRLENEN AR-GE MERKEZLERİNDEN YALOVA ALTINOVA TERSANE GİRİŞİMCİLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN YAPILAN VE SERİ ÜRETİME GEÇİLMESİNİN HEDEFLENDİĞİ TEKNE MARMARA DENİZİ İLE BULUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencilerinin yaptığı tekne Marmara’yla buluştu
294 views
20 Ağustos 2021 - 18:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığınca belirlenen Ar-Ge merkezlerinden Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan ve seri üretime geçilmesi hedeflenen tekne Marmara Denizi ile buluştu.

Ar-Ge merkezi 40 okuldan biri olan Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde imal edilen gezi teknesi yüzdürüldü. Altınova ilçesinde faaliyet gösteren okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Kompozit Malzemeden Tekne İmalatı Projesi”, beş öğretmen ve dört öğrenci tarafından iki ayda tamamlandı. Meslek liseli öğrenciler, yaptıkları 4 metre 25 santimetre uzunluğundaki tekneyi son kontrollerin ardından Marmara Denizi ile buluşturmanın sevincini yaşadı. Elyaf ve özel bir reçineden imal edilen, ambar, arka ve baş üstü bölümlerinden oluşan, 4 kişilik ve 500 kilogram taşıma kapasiteli standart gezi teknesi, amatör balıkçılık maksadıyla kullanılabilecek. İstihdam garantisiyle diplomalarını aldıklarında tersanelerde çalışmaya başlayan öğrenciler, ilerleyen süreçte öğretmenleriyle özgün tekne modelleri tasarlayıp üreterek bu alanda söz sahibi olmayı hedefliyor.

Okul Müdürü Sedat Oymak, “Gemi Yapımı” ve “Denizcilik” bölümleri ile faaliyet gösterdiklerini, tekne yapımında görev alan öğrencileriyle gurur duyduklarını dile getirerek şu bilgileri paylaştı:

“Ar-Ge proje okulu olarak yeni projeler üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan biri de bakanlığımıza sunduğumuz kompozit teknemizdi. Teknemizi suya indirdik. Bununla gurur duyduk. Ar-Ge merkezleri olarak katkı sunmaya, yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Şu an bazı değerlendirmeler yapılıyor. Bu değerlendirmeler sonrasında inşallah seri üretime de geçeceğiz çünkü kompozit teknemiz büyük bir beğeni kazandı. Seri üretimle ilgili bazı işletmelerden bize talepler geldi.”

Projede yer alan öğrenciler ise öğretmenlerinden aldıkları destekle güzel bir iş çıkardıklarını ve kompozit tekne üretimini, farklı projeler için bir başlangıç olarak gördüklerini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.