Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mavi Vatan’a 2 yeni muhafız

ASELSAN İLE SEFİNE SHİPYARD, GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREREK SAVUNMA SANAYİNE 2 YENİ ÖNEMLİ PROJEYE İMA ATIYOR. ASELSAN VE SEFİNE SHİPYARD, SİLAHLI İNSANSIZ SU ÜSTÜ HARBİ ARACI VE İNSANSIZ DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ARACI GELİŞTİRİYOR. SİLAHLAR ROKETSAN A.Ş.’IN TAKTİK FÜZE SİSTEMİ VE ASELSAN’IN STABİLİZE MAKİNELİ TÜFEK SİSTEMİ STAMP İLE SAĞLANACAK. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mavi Vatan’a 2 yeni muhafız
146 views
09 Temmuz 2021 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ASELSAN ile Sefine Shipyard, güçlerini birleştirerek savunma sanayiine 2 yeni önemli projeye ima atıyor.

Aselsan ve Sefine Shipyard, Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı ve İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı geliştiriyor. Silahlar Roketsan A.Ş.’ın taktik füze sistemi ve ASELSAN’ın stabilize makineli tüfek sistemi STAMP ile sağlanacak.

ASELSAN ile Altınova Tersane Bölgesinde kurulu bulunan Sefine Tersanesi 2 yeni deniz aracına imza atıyor. NB 57 HSD Aracı Saç Kesimi ve RD09 İDA Kaynak Töreni Sefine Tersenesi’nde gerçekleştirildi. Üretimine başlanan insansız deniz araçları, otonom keşif-istihbarat, su üstü harbi, su altı harbi, üs/liman/kritik tesis ve yüksek değerli yüzen platformların korunması gibi görevlerde kullanılacak. Sefine Tersanesi’nde düzenlenen törenle Otonom ve Sürü Yetenekli Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı’nın blok birleştirme faaliyetlerine başlandı. Aynı törende Otonom ve Sürü Yetenekli İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı’nın da sac kesimi gerçekleştirildi. Her iki araç da 40 knotu (saatte 74 kilometre) aşan hız yapabiliyor. 600 deniz mili menzili aşan otonom araçlar, ikmale gerek duymadan 4 güne yakın hizmet verecek. Otonom deniz araçları, yüksek manevra kabiliyeti ve hızlarıyla en zorlu deniz durumlarında dahi kusursuz görev ve seyir yapacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.