Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hersek Lagünü, TEMA üyelerini ağırladı

MARMARA DENİZİ’NİN KIYISINDAKİ 236 KUŞ TÜRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ALTINOVA HERSEK LAGÜNÜ, TEMA VAKFI YALOVA VE KÜTAHYA İL TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİNİ MİSAFİR ETTİ. TEMA VAKFI YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ İLE KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ İLE SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GENÇ TEMA TOPLULUĞU ÜYELERİ, HERSEK LAGÜNÜNÜ GEZDİ. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hersek Lagünü, TEMA üyelerini ağırladı
132 views
19 Ekim 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Marmara Denizi’nin kıyısındaki 236 kuş türüne ev sahipliği yapan Altınova Hersek Lagünü, TEMA Vakfı Yalova ve Kütahya İl Temsilciliği üyelerini misafir etti.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Sağlık Bilimleri üniversitesi Genç TEMA Topluluğu üyeleri, Hersek Lagününü gezdi. TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, Kütahya İl Temsilciliği, Dumlupınar Üniversitesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genç Tema Gönüllülerimizden oluşan Kütahya TEMA ekibini Yalova’da ağırladı. TEMA üyeleri, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni ziyaret ettiler. Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Tesisler Sorumlusu Mustafa Sarıgül ve Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül tarafından Hersek Lagünü ile ilgili TEMA üyelerine bilgi verdiler.

Hersek Lagünü hakkında TEMA üyelerine bilgi veren Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül, “Hersek Lagünü yüzeyi 152 hektar olmakla birlikte etrafındaki doğal arazilerle yaklaşık 200 hektar alana sahip farklı ekosistemleri bünyesinde barındıran önemli sulak alandır. Bu zenginlik kuş çeşitliliğine katkı sağlamaktadır. Alanda yerleşik kuşların yanında başta kış göçmeni kuşlar olmak üzere, üremek için alanı tercih eden yaz göçmeni kuşları da görmekteyiz” diye konuştu.

Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbî Aromatik Bitkiler Bahçesi’ne hayran kalan TEMA üyeleri, Doğa Ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportu’nu da alarak oldukça keyifli bir gün geçirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.