Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gönüllü itfaiyeciler yetişiyor

OLASI AFETLERE VE YANGINLARA İLK MÜDAHALE İÇİN ‘GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK’ UYGULAMASINI HAYATA GEÇİREN ALTINOVA BELEDİYESİ İTFAİYE AMİRLİĞİ, EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gönüllü itfaiyeciler yetişiyor
170 views
25 Ağustos 2021 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yalova’nın Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği’nce ‘Gönüllü İtfaiyecilik’ projesi kapsamında eğitim çalışmaları sürüyor.

Afetlere ve yangınlara ilk müdahale için ‘Gönüllü İtfaiyecilik’ uygulamasını hayata geçiren Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, “Gönüllü İtfaiyecilik Projesi” eğitimleri 10 kişilik gruplar halinde devam ediyor. Gönüllü İtfaiyecilik Eğitimleri; 40 saat teorik ve uygulamalı olarak mesai saatleri sonrası ve hafta sonları verilecek. Kursiyerlere, temel itfaiyecilik eğitimi, ev, araç, orman yangınları ve afet bilinci gibi eğitim aktarılıyor. Altınova Belediyesi’nin yangın, kaza ve olası afet durumlarında itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmek için hayata geçirdiği, ‘Gönüllü İtfaiyecilik Arama Kurtarma Ekibi Projesi başladı. Gerekli eğitimleri alan gönüllüler, kurs bitiminde ‘Gönüllü İtfaiyeci Kartı’ alarak görevlerine başlayacak.

Verilen eğitimlerle itfaiye faaliyetlerine geri hizmet desteği sağlanacak, arama kurtarma çalışmalarında itfaiyeye destek olunacak. Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği bünyesinde gönüllülük esasıyla hareket edecek 18 yaş ve üzerindeki vatandaşların yangın ve afet bilincine karşı farkındalık oluşturulacak.

Aldıkları eğitimin ilk müdahale açısından son derece önemli olduğunu ifade eden gönüllü itfaiyeci adayları, yöre halkının can ve mal güvenliğini korumayı esas alan faaliyetlerin hayata geçirilmesini sağlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.