Yalova Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Altın Sözlük’lü özel tabela

GÖRÜNTÜ KİRLİĞİNE SON VERMEK, ANA ARTERLERİN ESTETİK GÖRÜNÜME KAVUŞMASI VE DAHA DA ÖNEMLİSİ YABANCI İSİMLER YERİNE TÜRKÇE’NİN ETKİLİ ŞEKİLDE KULLANILMASI İÇİN HAREKETE GEÇEN ALTINOVA BELEDİYESİ, ÇOK ÖZEL VE ÖRNEK BİR PROJE HAZIRLADI. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Altın Sözlük’lü özel tabela
140 views
27 Mayıs 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınova Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyeler İçin “İlan ve Reklam Materyallerinin Kent Estetiğini Geliştirecek Şekilde Düzenlenmesi ve Tabelalarda Türkçe’nin Güzel Kullanımı” Yarışması’na katıldı.

Tabiî ve tarihî değerleri ile dikkat çeken Yalova Altınova Belediyesi, ilçenin özellikle turizme yönelik marka kimliğine büyük katkı koyacak özel bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Estetik, tek tip ve üzerinde ‘Altın Sözlük’ barındıran özel tabela projesi hayata geçtiğinde adından çokça söz ettirecek Altınova’ya mahsus bir çalışma olacak. Görüntü kirliğine son vermek, ana arterlerin estetik görünüme kavuşması ve daha da önemlisi yabancı isimler yerine Türkçe’nin kullanılması için harekete geçen Altınova Belediyesi, çok özel ve örnek bir proje hazırladı. Özellikle ana arter ve caddelere cephesi bulunan tüm işyerlerinin kirliliğe sebebiyet veren tabelalarının sağlıklaştırılması hedefleniyor. Şehir girişleri, ana arterler ve caddelerin şehirlerin vitrini olduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yeni projenin ilk kez uygulanacağına dikkat çekerek, “Doğa, tarih ve kültürel değerlerimize yakışacak. Mark şehir hamlemize önemli katkı koyacak” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.